Sağlıklı Beslenme

Fonksiyonel Tıp yaklaşımının temel parçalarından biri olan doğru beslenme sağlıklı bir yaşam sürdürebilmenin merkezinde yer almaktadır. Çalışmalar, besin seçiminin kronik hastalıkların oluşmasında ya da tedavisinde önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Doğru beslenme sadece obeziteyle mücadele olarak görülmemelidir. Besin seçimi, obeziteyle mücadele yanında kronik inflamatuvar ve otoimmün hastalıklarla mücadelede en önemli silahımızdır.

Reçetemize şeker ilacı, romatizma ilacı, bağırsak hastalığını gidermek için bir ilaç, tiroid ilacı, ciltteki kaşıntı ve döküntüyü düzeltmek için bir ilaç yazmaktansa bu hastalıklar henüz daha oluşmadan ya da oluştuktan sonra doğru bir diyet listesi reçete ederek sağlıklı kalmaya devam edebileceğinizi ya da eski sağlıklı günlerinize geri dönebileceğinizi biliyor musunuz? Yanlış beslenme birçok hastalığa zemin hazırlarken, doğru besinler bizim en önemli şifa kaynağımızdır.


    Erken tanı ve tedavi yöntemlerindeki gelişmelere rağmen son yıllarda kronik hastalıklarda ciddi bir artış saptanmıştır. Yanlış beslenme, bilinçsiz ilaç kullanımı, uyku düzensizliği, yaşadığımız ortamda farkına varmadan maruz kaldığımız toksinler...

    Sertifikalar

    © 2022