Fonksiyonel Tıp ve Wellness Koçluğu

Wellness, ingilizce bir terim olup sadece hasta olmamayı değil; bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halini ifade etmektedir. Yaşam tarzı seçimleri (beslenmeniz, uykularınızın süresi ve kalitesi, stresinizi nasıl yönetebildiğiniz) hastalıklara ya da sağlıklı yaşama giden yollarda birer dönemeçtir. Yanlış beslenme, kalitesiz uyku ve stresli bir yaşamın; tiroid hastalıkları, kanser, hipertansiyon, alzheimer, şeker hastalığı, sedef hastalığı, romatizmal hastalıklar, bağırsak hastalıkları gibi birçok hastalığın oluşmasında temel rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Dolayısıyla hastalıklarla mücadele edebilmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için yaşam tarzını değiştirmek, reçete edilen ilaçlardan daha kıymetlidir. Bu noktada Fonksiyonel Tıp ve Wellness Koçları bireysel görüşme ile sağlıklı yaşam yolunda rehberlik edebildikleri gibi grup çalışmaları da yapabilmektedir. Wellness koçları, kişiye özel yaşam tarzı planı ile kişiye değişimi destekleyecek zamanı ayırarak hem hekimlere hem de hastalara yardımcı olurlar. Öğrendiklerinizi hayata geçirmenize fırsat sunar ve hayatınıza adeta sanatsal bir dokunuş yaparlar.


    Erken tanı ve tedavi yöntemlerindeki gelişmelere rağmen son yıllarda kronik hastalıklarda ciddi bir artış saptanmıştır. Yanlış beslenme, bilinçsiz ilaç kullanımı, uyku düzensizliği, yaşadığımız ortamda farkına varmadan maruz kaldığımız toksinler...

    Sertifikalar

    © 2022